Hakkımızda

 • Hakkımızda

Hakkımızda

Hattat Cinsel Sağlık Kliniği kadın ve erkekte "Cinsel Fonksiyon" problemlerinin teşhis ve tedavisini ilk olarak Türkiye'de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bünyesinde başlatmış olan Prof. Dr. Halim Hattat'ın uzun yıllar bu alanda edindiği tecrübeler doğrultusunda Türkiye'de kaliteli cinsel sağlık konusunda oluşmuş büyük boşluğu doldurmak amacı ile kurduğu butik bir kliniktir. Dünyanın en ileri merkezleri ve bilim adamlarıyla bilgi ve tecrübe alışverişi içinde olan Hattat Klinik alanındaki gelişmeleri takip etmekle kalmayıp aynı zamanda dünya tıbbına bu alanda katkıda bulunmaktadır.

Bu bilinçle kurulan merkezimizde özellikle erkeklerde sertleşme problemi, erken veya geç boşalma sorunları, cinsel isteksizlik, penis boyutu ve eğriliği ; kadınlarda orgazm sorunları, cinsel isteksizlik ,cinsel ilişki sırasında ağrı , vajina estetiği başta olmak üzere kadın ve erkek cinsel fonksiyon bozuklukları ile penil ve vajinal estetik alanlarında , ayrıca prostat hastalıkları başta olmak üzere tüm ürolojik hastalıklar alanlarında hastalarımızın sorunlarını en doğru yaklaşımla ve tıbbın en son tekniklerini kullanarak çözmek hedefimizdir.

1997 yılında Prof. Dr. Neşe Hattat ve Prof. Dr. Halim Hattat tarafından kurulmuş olan Hattat Hastanesi'nin cinsel fonksiyon alanındaki devamı niteliğinde olan kliniğimiz; sadece cinsel sağlık sorunlarının tedavisini değil, optimum kalitede bir cinsel performansı hedeflemektedir. Bu doğrultuda en gelişmiş teknolojik ekipmanla ,sakin ve modern bir atmosferde, konusunda son derece uzman ekibimiz tarafından damarsal, sinirsel, hormonal ve psikolojik yapınızla beraber yaşam tarzınız incelenerek performansınız optimum kaliteye getirilmektedir.

Hattat Klinik Yaklaşımı Neden Farklı?

Şu ana kadar alışagelmiş tedavilerde kaliteli yaşlanma programları ile cinsel tedaviler ayrı ele alınıyordu. Hattat Klinik ekibi olarak bu konuları birleştirerek Size bir yandan bir metabolik dedektif gibi yaklaşıyor, bir yandan da cinsel sağlığınızı ve ilişki kalitenizi inceliyoruz. Böylece hem iyi yaşama, hem kaliteli yaşlanma hem de mutlu bir cinsel hayatı bir arada sunuyoruz.

Hattat Klinik Cinsel Wellness protokolümüz kapsamında aynı gün içinde Size özel değerlendirmelerimizle sağlıklı ve canlı bir hayat tarzı ve en önemlisi eskisinden daha kaliteli bir cinsel hayat oluşturmanıza yardım edecek tüm bilgi ve programı yani cinsel hayat yol haritanızı sunuyoruz. Bu plan dahilinde beslenme, egzersiz önerileri, besin destekleri gerekirse cinsel sorunların medikal tedavileri, varsa dahili sorunların tespiti ve tedavisi, stres yönetimi, cinsel terapi gibi kişiye özel uygulamalardan yararlanmaktayız. Her hastamıza farklı bir tedavi protokolü oluşturuyoruz.

Cinsel Hayat Yol Haritası Nedir?

Cinsel sağlık, yaşam kalitesi için değişmez faktörlerden birisidir. Cinsel sorunlar genel sağlık problemlerinin bir ön habercisidir. Cinselliği etkileyen her şey kalbi, beyni ve tüm diğer sistemleri de etkiler. Cinsel sağlığa olumsuz etki edecek risklerin ortaya çıkarılıp, varsa cinsel sorunların tedavi edilmesi genel sağlığınızı da son derece olumlu etkiler. Ancak en önemlisi, Cinsel Fonksiyonda yaşanan sorunlar, cinsel isteksizlik kişinin aile ve iş hayatına da son derece olumsuz yansır. Sadece bir sorun olması da gerekmez, bazen yılların vücudunuza getirdiği değişimler ve ideal imaj takıntısı özgüveninizi zedeleyip Sizi cinsellikten uzaklaştırabilir. Sağlıklı bir cinsellik fiziksel sağlığınıza katkıda bulunduğu kadar duygusal durumunuzu iyileştirir, kendinize olan güveninizi arttırır ve partnerinizle olan ilişkinizi hep taze tutar.

Cinsel Hayat Yol Haritanızda hem cinsel hayatınızı iyileştirmenin yollarını hem de cinsel problemlerinizin çözümünü bulacaksınız. "Kaliteli Yaşam Bir Tutkudur" sloganıyla hem cinsellik ve ilişkilere hem de genel sağlığa sağlık katmayı amaçlıyoruz.

Yıllardır Hattat Hastanesi bünyesinde Prof. Dr. Halim Hattat tarafından oluşturulan androlojik tedavileri kadın ve erkek hastalarımıza uyguluyorduk. Dr. Ece Hattat'ın Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Cinsel Tıp Akademisi bünyesinde aldığı eğitimler sonucu bu tedavinin wellness ayağını getirdik ve Cinsel Wellness açısından Hattat Ekibi olarak Cinsel Hayat Yol Haritası protokolünü oluşturduk.

Cinsel Hayat Yol Haritanızın başarısı, gerekli yaşam tarzı değişiklikleri yapmanızla çok yakından ilgilidir. Bu programda hedefimiz; erkeklerde sertleşme problemi, erken veya geç boşalma sorunları, cinsel isteksizlik, penis boyutu ve eğriliği ; kadınlarda orgazm sorunları, cinsel isteksizlik ,cinsel ilişki sırasında ağrı , vajina estetiği gibi cinselliğinizi olumsuz yönde etkileyen rahatsızlıklarınızın organik ve psikolojik kökenlerini araştırmak; gerek cinsel sorununuzu tedavi etmeye yönelik gerekse altta yatan risk faktörlerinin azaltılmasına yönelik Size özel bir paket hazırlayıp sunmaktır.

Bu programda üroloji, androloji, jinekoloji, dahiliye, psikoloji, beslenme ve egzersiz yönünden uzmanlarımızdan oluşan ekibimizle öncelikle cinsel sorununuzun altında yatan risk faktörlerini inceliyoruz. Kilo fazlalığı, insülin direnci seviyeleri, alkol-uyuşturucu-sigara kullanımı, , beslenme alışkanlıkları ve egzersiz seviyesi cinsel sorunlar için önemli risk faktörleri. Ayrıca diyabet, kalp damar hastalıkları, MS gibi sinir sistemi sorunları gibi sağlık problemleri ile çeşitli ilaçlar da cinsel problemlere neden olabiliyor. Depresyon gibi psikolojik sorunlar ve tedavisinde kullanılan ilaçları da unutmamak gerekiyor. Size özel metabolizma dedektifiniz olarak öncelikle cinsel performansınızdaki değişim ve düşüşün nedenlerini teşhis ediyor, bu teşhis doğrultusunda uzman ekibimizin interdisipliner çalışmasıyla psikolojik profil, tıbbi geçmiş ve hedeflerinize uygun size özel tavsiyeler vererek stresli bir yaşama veda etmenize yardım ediyoruz.

Cinsel Hayat Yol Haritanız sağlıklı ve aktif bir yaşama giden yolda ilk adımdır. Aynı gün içinde size özel değerlendirmelerinizle sağlıklı ve canlı bir hayat tarzı ve en önemlisi eskisinden daha ateşli bir cinsel hayat oluşturmanıza yardım edecek tüm bilgi ve program artık elinizde!

Prof. Dr. Halim Hattat Kimdir?

1973'te Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde üroloji ihtisasını tamamlayarak, 1978'de doçent, 1989'da profesör oldu. 1984 yılında Institute of Urology of London'da Üro-Androloji alanında çalışmalar yaptı. 1986'da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Kliniği Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Araştırma Birimi'ni, 1989'da İstanbul Üniversitesi bünyesinde Aile Planlaması ve İnfertilite Araştırma Merkezi'ni kurdu. Prof. Dr. Halim Hattat 1992 yılında Türk Androloji Derneğini kurmuş olup, Türk Üroloji Derneği, Dünya Androloji Derneği, Dünya Cinsel Tıp Derneği, Avrupa Cinsel Tıp Derneği, Uluslararası İmpotans Derneği üyesidir. Dr. Hattat'ın cinsel fonksiyon bozuklukları alanında uluslararası birçok çalışması mevcuttur. Avrupa İmpotans Araştırma Derneği (European Society of Impotence Research-ESSIR) bünyesinde Yönetici Komitede yer alarak Türkiye'yi uluslararası platformda başarı ile temsil etmiştir. 1993,1995,1997 ve 2001 yıllarında ülkemizde düzenlenen uluslararası dört kongreye başkanlık yapmış olan Dr. Hattat Ocak 2000'de Barcelona'da düzenlenmiş olan ESSIR 2000 Avrupa Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Kongresi'nde Kongre Başkanlığı görevini üstlenmiş, 2003 yılında düzenlenen ESSM (Avrupa Cinsel Tıp Kongresi) kongresinin Onur Başkanı olmuştur. Prof. Dr. Hattat ayrıca, Avrupa Androloji Okulu ve Avrupa Cinsel Sağlık Birliği (ESHA)'nın Kurucu Üyesidir ve 1998 yılında İngiltere'de başlayarak hızla 12 Avrupa ülkesine yayılan ve halkı cinsellik konusunda bilimsel aydınlatmayı amaçlayan Avrupa Cinsel Sağlık Derneği'nin (ESHA) Türkiye ofisini açmıştır. Dr. Hattat'ın ESHA şemsiyesi altında kurduğu Aile Sağlığı Araştırma Derneği, Temmuz 2002'den bu yana aile cinsel sağlığı konusunda çalışmaktadır. 1997 yılında Türkiye'nin ilk özel Üro-Androloji hastanesi olan Hattat Hastanesi'ni hizmete açmış olan Dr. Hattat, 2011 yılında Hattat Hastanesi'nin Cinsel Fonksiyon anlamındaki devamı olan Hattat Kliniği hizmete açmıştır.

Bunları Biliyor musunuz?

 • Kalbin ilacı seks! Kalp hastalarının en büyük korkularından biri seks yapmak!

  Oysa seks, kalp hastaları için engel olmadığı gibi, kalbin performansını artırarak yaşam süresini uzatabiliyor.

  Prof. Dr. Halim Hattat

  Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

 • Sağlıklı bir cinselliğe ulaşmayı hedefliyorsanız sağlıklı ve dengeli bir beslenme planına ihtiyacınız vardır.

  Cinsel enerjinizi arttıracak bir beslenme planı oluştururken kalbinize ve beyninize iyi gelen yiyeceklerin cinselliğinize de iyi geldiğini bilmelisiniz.

  Dr. Ece Hattat

  Hattat Klinik

 • Unutmayın! Cinsel problemi olan her 10 kişiden yalnızca biri hekime başvuruyor. Oysa cinsel sorunlar hastaların %62'sinde özgüven kaybına, %21'inde ilişki problemlerine yol açıyor.

  Aile Sağlığı Aaraştırma Derneği verilerine göre cinselliğin hala bir tabu olduğu ülkemizde her 100 kişiden 40'ının cinsel sorunlarını kimseye anlatmadığı, 10 kişiden sadece 1'inin doktora başvurduğu tespit edildi.

  İrem Hattat

  Avrupa Cinsel Sağlık Birliği (ESHA) Başkanı

 • Doğru Anahtar Sağlıklı Yaşam Tarzı

  Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin %90’ında kalp hastalığı, yüksek tansiyon, kolesterol, diyabet veya sigara kullanımı gibi risk faktörlerinden biri mutlaka görülüyor. Şeker hastası erkeklerin %50’sinde sertleşme sorunu ortaya çıkıyor. Öyle anlaşılıyor ki dengeli, sağlıklı bir beslenme planı ve düzenli egzersiz gibi yaşam tarzı değişiklikleri sertleşme sorununa yol açan risk faktörlerini de azaltıyor.

  Prof. Dr. Halim Hattat

  Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

 • Kadınlarda en sık gördüğümüz cinsel problemler vajinismus, cinsel isteksizlik , ağrı, uyarılma ve orgazm problemleri. Ayrıca cinsellikten zevk alamama, cinselliğe az ilgi duyma, eşle olan cinsel rutinden memnun olmama gibi şikayetler yaşayan da önemli sayıda kadın bulunmaktadır.

  Birçok kadın cinsel sorunlarını eş veya partnerleri ile konuşamamakta, utanma nedeniyle tedaviye başvurmamakta ve cinsel sorunlarının çözümü olmadığına inanmaktadır.
  Oysa kadınlarda cinsel problemlerin fiziksel, psikolojik ve sosyal nedenleri olup, günümüzde bu sorunların başarılı tedavileri mevcuttur.

  Dr. Ece Hattat

  Hattat Klinik

 • Çoğu erkek, bir kadınla ilk ilişkisinde erken boşalma eğiliminde olur ve kendi başına erken boşalma probleminin üstesinden gelebilir. Ama bazıları, bir uzman görüşüne ihtiyaç duyar. Kalıcı ‘erken boşalma’nın hem erkeğin hem partnerinin cinsel fonksiyonları üzerine zararlı etkileri vardır.

  Tedavi gerektiren durumlarda çok başarılı sonuçlar elde edilir. Bir uzmana danışmakta geç kalmayın.

  Prof. Dr. Halim Hattat

  Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

 • Cinsel güçsüzlük sorunu her yaştaki erkeğin yüzyüze gelmekten bile korktuğu önemli bir sağlık problemi. Üstelik bu durum partnerleri de etkiliyor.

  Cinsel güç kaybı yaşıyorsanız, altta yatan faktörlerin incelenmesi ve doğru sebebe uygun doğru tedavi protokolü ile tedavi edilmesi gerekir.

  Prof. Dr. Halim Hattat

  Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

 • Metabolik Sendrom cinsel problemlere yol açıyor!
  Karın içindeki yağ birikimi kendini bel çevresindeki artış yani abdominal obezite ile gösteriyor. Bu yağlar Metabolik Sendrom olarak bilinen ve bel çevresi kalınlığı, trigliserit ve bazen de LDL-kötü kolesterol yüksekliği, hipertansiyon ve insülin direnci ile kendini belli eden bir sağlık sorununa yol açıyor.

  Bu sendrom sadece damarlarını yaşlandırmakla kalmıyor, son dönemde yapılan araştırmalara göre testosteron seviyelerinde de bir düşüşe yol açıyor. Öyle görülüyor ki karın için yağları estetik kaygılardan çok daha fazla soruna neden oluyor.

  Prof. Dr. Halim Hattat

  Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

 • Testis Kanserinde erken teşhis tedaviye giden ilk adımdır.

  Testis kanseri erkek seks hormonlarını ve sperm üretimini sağlayan testislerde meydana gelen bir kanser tipidir. Özellikle 15-35 yaş arasındaki genç erkeklerde sık görüldüğünden dikkat edilmesi gereken bir sağlık sorunudur.

  Prof. Dr. Halim Hattat

  Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

 • Şeker hastalığı sertleşme sorunu için yaygın bir risk faktörü olarak değerlendiriliyor. Şeker hastalığı hem sinir hem de damar hasarı yaratarak sertleşme fonksiyonlarını bozuyor. Bunun yanı sıra orgazm hissinde azalma, haz alamama, mesaneye doğru geri boşalma veya gecikmiş boşalma problemleri de görülüyor. Ancak diyabetin yarattığı cinsel sorunların yaşam kalitesini düşürmesine izin vermemek mümkün.

  Prof. Dr. Halim Hattat

  Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

 • Bizim yaklaşımımızda, Prostat Kanseri tedavisinde başta HIFU gibi yeni metodlar olmak üzere tüm tedavi seçenekleri değerlendiriliyor, hasta için en uygun tedavi tespit ediliyor ve yaşam kalitesini ve cinsel sağlığı en az derecede etkileyen tedavi protokolü oluşturuluyor.

  Prof. Dr. Halim Hattat

  Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

 • Bazı tansiyon ilaçları, depresyon ve endişe ilaçları, uyku hali yaratan sedatifler ve bazı hormon ilaçları cinselliğinizi etkileyebilir. Yeni başladığınız bir ilaç sonrası cinsel performans ve istek sorunları yaşıyorsanız vakit kaybetmeden doktorunuzla görüşüp, ilacınızın böyle bir etkisi olup olmadığını öğrenin. Doktorunuz gerektiğinde ilaç değişikliğine gidecektir. Özellikle antidepresan ilaçlar alıyorsanız cinsel sorunlarınızı etkilediğini düşünerek ilaçlarınızı bırakmayın. Bu ilaçları kullanırken de cinsel performansınız arttıracak yöntemler vardır. Doktorunuza danışın.

  Prof. Dr. Halim Hattat

  Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

Fresh News

Fresh News

Güncel yazılarımızı bu bölümden takip edebilir, Fresh News RSS akışlarımıza abone olabilirsiniz.

Devam

Biz Sizi Arayalım

Biz Sizi Arayalım

Oğrenmek istediğiniz bir sorunuz mu var? Kısa formumuzu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Devam

Kendinizi Test Edin

Kendinizi Test Edin

Neler yaşamakta olduğunuzu ve neler hissettiğinizi daha iyi anlamanız konusunda testlerimize göz atın.

Devam

Köşe Yazılarımız

Köşe Yazılarımız

En güncel köşe yazılarımızı burada okuyun.

Devam

Hızlı Tüyolar

Hızlı Tüyolar

Penisiniz küçük mü?, Yaşlandıkça penis küçülür mü?, Ereksiyon kaybı yaşıyorsanız.

Devam

Sizin Sorduklarınız

Sizin Sorduklarınız

28 yaşında, lise mezunu bir bayanım. Eşimle severek evlendim. Evlenmeden önce bir süre flört ettik.

Devam

AvrupaCinselSağlık Birliği

AvrupaCinselSağlık Birliği

2002 yılında kurulmuş olan Avrupa Cinsel Sağlık Birliği, kar amacı gütmeyen bir dernek olup...

Devam

Videolar

Videolar

Cinsel yaşam ve daha birçok konu hakkındaki videolarımızı bu bölümden takip edebilirsiniz.

Devam

HAKKIMIZDA

Kaliteli Yaşam Bir Tutkudur sloganıyla Hattat Klinik ekibi olarak yeni bir anlayışın öncüsü olmayı hedefliyoruz!

Cinsellik kaliteli bir yaşamın önemli bir parçası.Hattat Klinik olarak uzun yıllar cinsel fonksiyon alanında edindiğimiz uluslar arası tecrübe ve bilgiler...

Details

KISA KISA

Kalbin ilacı seks! Kalp hastalarının en büyük korkularından biri seks yapmak!

Oysa seks, kalp hastaları için engel olmadığı gibi, kalbin performansını artırarak yaşam süresini uzatabiliyor.

Prof. Dr. Halim HattatAile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

Sağlıklı bir cinselliğe ulaşmayı hedefliyorsanız sağlıklı ve dengeli bir beslenme planına ihtiyacınız vardır.

Cinsel enerjinizi arttıracak bir beslenme planı oluştururken kalbinize ve beyninize iyi gelen yiyeceklerin cinselliğinize de iyi geldiğini bilmelisiniz.

Dr. Ece HattatHattat Klinik

Unutmayın! Cinsel problemi olan her 10 kişiden yalnızca biri hekime başvuruyor. Oysa cinsel sorunlar hastaların %62'sinde özgüven kaybına, %21'inde ilişki problemlerine yol açıyor.

Aile Sağlığı Aaraştırma Derneği verilerine göre cinselliğin hala bir tabu olduğu ülkemizde her 100 kişiden 40'ının cinsel sorunlarını kimseye anlatmadığı, 10 kişiden sadece 1'inin doktora başvurduğu tespit edildi.

İrem HattatAvrupa Cinsel Sağlık Birliği (ESHA) Başkanı

Doğru Anahtar Sağlıklı Yaşam Tarzı

Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin %90’ında kalp hastalığı, yüksek tansiyon, kolesterol, diyabet veya sigara kullanımı gibi risk faktörlerinden biri mutlaka görülüyor. Şeker hastası erkeklerin %50’sinde sertleşme sorunu ortaya çıkıyor. Öyle anlaşılıyor ki dengeli, sağlıklı bir beslenme planı ve düzenli egzersiz gibi yaşam tarzı değişiklikleri sertleşme sorununa yol açan risk faktörlerini de azaltıyor.

Prof. Dr. Halim HattatAile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

Kadınlarda en sık gördüğümüz cinsel problemler vajinismus, cinsel isteksizlik , ağrı, uyarılma ve orgazm problemleri. Ayrıca cinsellikten zevk alamama, cinselliğe az ilgi duyma, eşle olan cinsel rutinden memnun olmama gibi şikayetler yaşayan da önemli sayıda kadın bulunmaktadır.

Birçok kadın cinsel sorunlarını eş veya partnerleri ile konuşamamakta, utanma nedeniyle tedaviye başvurmamakta ve cinsel sorunlarının çözümü olmadığına inanmaktadır.
Oysa kadınlarda cinsel problemlerin fiziksel, psikolojik ve sosyal nedenleri olup, günümüzde bu sorunların başarılı tedavileri mevcuttur.

Dr. Ece HattatHattat Klinik

Çoğu erkek, bir kadınla ilk ilişkisinde erken boşalma eğiliminde olur ve kendi başına erken boşalma probleminin üstesinden gelebilir. Ama bazıları, bir uzman görüşüne ihtiyaç duyar. Kalıcı ‘erken boşalma’nın hem erkeğin hem partnerinin cinsel fonksiyonları üzerine zararlı etkileri vardır.

Tedavi gerektiren durumlarda çok başarılı sonuçlar elde edilir. Bir uzmana danışmakta geç kalmayın.

Prof. Dr. Halim HattatAile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

Cinsel güçsüzlük sorunu her yaştaki erkeğin yüzyüze gelmekten bile korktuğu önemli bir sağlık problemi. Üstelik bu durum partnerleri de etkiliyor.

Cinsel güç kaybı yaşıyorsanız, altta yatan faktörlerin incelenmesi ve doğru sebebe uygun doğru tedavi protokolü ile tedavi edilmesi gerekir.

Prof. Dr. Halim HattatAile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

Metabolik Sendrom cinsel problemlere yol açıyor!
Karın içindeki yağ birikimi kendini bel çevresindeki artış yani abdominal obezite ile gösteriyor. Bu yağlar Metabolik Sendrom olarak bilinen ve bel çevresi kalınlığı, trigliserit ve bazen de LDL-kötü kolesterol yüksekliği, hipertansiyon ve insülin direnci ile kendini belli eden bir sağlık sorununa yol açıyor.

Bu sendrom sadece damarlarını yaşlandırmakla kalmıyor, son dönemde yapılan araştırmalara göre testosteron seviyelerinde de bir düşüşe yol açıyor. Öyle görülüyor ki karın için yağları estetik kaygılardan çok daha fazla soruna neden oluyor.

Prof. Dr. Halim HattatAile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

Testis Kanserinde erken teşhis tedaviye giden ilk adımdır.

Testis kanseri erkek seks hormonlarını ve sperm üretimini sağlayan testislerde meydana gelen bir kanser tipidir. Özellikle 15-35 yaş arasındaki genç erkeklerde sık görüldüğünden dikkat edilmesi gereken bir sağlık sorunudur.

Prof. Dr. Halim HattatAile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

Şeker hastalığı sertleşme sorunu için yaygın bir risk faktörü olarak değerlendiriliyor. Şeker hastalığı hem sinir hem de damar hasarı yaratarak sertleşme fonksiyonlarını bozuyor. Bunun yanı sıra orgazm hissinde azalma, haz alamama, mesaneye doğru geri boşalma veya gecikmiş boşalma problemleri de görülüyor. Ancak diyabetin yarattığı cinsel sorunların yaşam kalitesini düşürmesine izin vermemek mümkün.

Prof. Dr. Halim HattatAile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

Bizim yaklaşımımızda, Prostat Kanseri tedavisinde başta HIFU gibi yeni metodlar olmak üzere tüm tedavi seçenekleri değerlendiriliyor, hasta için en uygun tedavi tespit ediliyor ve yaşam kalitesini ve cinsel sağlığı en az derecede etkileyen tedavi protokolü oluşturuluyor.

Prof. Dr. Halim HattatAile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

Bazı tansiyon ilaçları, depresyon ve endişe ilaçları, uyku hali yaratan sedatifler ve bazı hormon ilaçları cinselliğinizi etkileyebilir. Yeni başladığınız bir ilaç sonrası cinsel performans ve istek sorunları yaşıyorsanız vakit kaybetmeden doktorunuzla görüşüp, ilacınızın böyle bir etkisi olup olmadığını öğrenin. Doktorunuz gerektiğinde ilaç değişikliğine gidecektir. Özellikle antidepresan ilaçlar alıyorsanız cinsel sorunlarınızı etkilediğini düşünerek ilaçlarınızı bırakmayın. Bu ilaçları kullanırken de cinsel performansınız arttıracak yöntemler vardır. Doktorunuza danışın.

Prof. Dr. Halim HattatAile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı

Yasal Uyarı

Son Güncelleme: Mart, 2011

Öncelikle www.HattatKlinik.com web sitemizi ziyaret ttiğiniz için teşekkür ederiz.

Hattat Klinik Web Sitesi içeriği sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlı oluşturulmuştur.

Bu Web Sitesindeki hiçbir şey bir tavsiye veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır.

Kendi sağlık durumunuz konusunda sadece doktorunuzun önerilerine güvenmeniz çok önemlidir.

Sağlıklı günler dileriz